Karayolu Taşımacılığı

Danış Cargo olarak, Karayolu taşımacılığı alanında uluslararası platformda ülkemizi başarıyla temsil ediyor ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz.

Türkiye’nin en genç ve en büyük filolarından biri olan 2650 adet özmal araç filomuz ile otomotiv, tekstil, perakende, sektörlerine komple / parsiyel ithalat ve ihracat karayolu taşımacılığı sağlıyoruz.

Zamanında … Güvenli … Ekolojik …

24 saat online izlenebilen uydu takip sistemleri ile tamamı Euro 6 standartlarında, çevreye duyarlı araç filomuz, geniş hizmet ağımız, dünya çapında prestijli acentelerimiz, uzman ekibimiz çözümlerimiz hız ve verimlilik sağlayan hizmet kalitesi açısından kusursuz bir nakliye hizmeti sunuyoruz.

Sektöre Özel Uluslararası Taşımacılık

Türkiye’nin dış ticaretinin lokomotifi olan tekstil ve hazır giyim sektörlerinde müşterilerimize her türlü lojistik avantajı en iyi şekilde sunuyoruz. Sürekli değişen kreasyonlar için hızlı ve kişiye özel çözümler üretiyor, kapıdan kapıya etiketleme, alarm kurulumu gibi katma değerli hizmetlerle birlikte, asılı tekstil ürünlerini taşımak için özel olarak tasarlanmış araçlarımızla nakliye gerçekleştiriyoruz. Danış Kargo gibi, müşterilerinizin yükünü hafifletmeyi amaçlayarak, talep edilmesi halinde özel ekipman ve deneyimli kadromuz ile kalite kontrol hizmeti de vermekteyiz.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları

Karayolu taşımacılığı, farklı işletmelere ait ürünlerin tek bir araçla yani parsiyel taşıma ile aynı yol üzerinde taşınması işlemidir. Karayolu taşımacılığı nedir? Düşündüğümüzde teslim edilecek ürün müşterinin adresine ve deposuna teslim edilir. Hemen hemen her yere karayolu ile ulaşabilirsiniz. Yolların mevcudiyeti ve yapılan yatırımlar bu noktada önemlidir. Hava taşımacılığı ile karşılaştırıldığında, karayolu taşımacılığının maliyeti daha düşüktür. Taşınan ürünlerin herhangi bir hasar, yıpranma veya kaybolma ihtimaline karşı sigorta ile sigortalısınız. Karayolu taşımacılığında ürünlerin yüklenmesi ve boşaltılması zaman alan bir süreç değildir.

Tarihte Karayolu Taşımacılığının Gelişimi

Tarihin en eski ulaşım araçlarından biridir. Karayolu taşımacılığı nedir? Demiryolu, hava ve deniz taşımacılığının ortaya çıkmasından önce genellikle karayolu taşımacılığı hizmetleri gerçekleştiriliyordu. Cumhuriyetin ilanından 1950 yılına kadar ağırlıklı olarak demiryolu ve deniz taşımacılığı yapılırken, daha sonra karayolu taşımacılığı tercih edilmiştir. Çünkü yeni ve alternatif yollar ve köprüler yapılmaya başlandı. Ayrıca diğer ulaşım türlerine göre maliyeti düşüktür.

Teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden karayolu taşımacılığı sektörü bu şekilde gelişimini sürdürmüştür. Mesafelerin kısalması, ekstra maliyetlerin olmaması, kapıya teslim edilmesi karayolu taşımacılığının tercih edilme nedenleridir. Ayrıca ulaşım alanı geniştir, yüklere uygun araç bulmakta sorun yoktur, bu sektörde araç çeşitliliği çok geniş bir filo mevcuttur. Kara, hava ve deniz taşımacılığının yanı sıra ürünlerin limanlara ve havaalanlarına ulaştırılması için gereklidir. Yol kanunları, teknolojik gelişmeler, gümrük kanunları, sektörün verimli çalışmak için sürekli takip ettiği uygulamalardır.

Her Noktada Geniş Hizmet Ağı İle Hızlı Ve Verimli Taşımacılık Hizmetleri

Teknolojiyi en üst düzeyde tutan ve yenilikçi bir bakış açısıyla teknolojik altyapıya her zaman önemli yatırımlar yapan Ekol, tüm Avrupa, Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BDT ülkeleri arasında komple ve parsiyel araç taşımacılığı hizmetleri sunmaktadır.

Sağlık, e-ticaret, imalat ve elektronik, perakende ve tekstil, başta olmak üzere birçok farklı sektöre en etkin ulaşım modellerini kullanarak özel çözümler sunmaktadır.

Şeffaf, Kaliteli Ve Güvenilir Hizmet

Geniş hizmet ağı, dünya çapındaki güçlü acenteleri, operasyonel ve sektörel tecrübesi, müşteri odaklı çözümleri, müşteri ilişkileri yönetimini gerçekten benimseyen ekibi, sipariş yönetim sistemleri, forwarding becerileri ve modern bir anlayışla şeffaf, kaliteli ve güvenilir hizmet sunar.

Sürekli geliştirilen sipariş yönetim sistemleri; Operasyonların yönetiminde verimlilik sağlarken, müşterilerine izlenebilirlik, takip kolaylığı ve şeffaflık da sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığı hakkında daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.